تحریم هواوی چرا و چه‌گونه وقوع افتاد

تحریم هواوی چرا و چه‌گونه وقوع افتاد

تحریم هواوی چرا و چه‌گونه اتفاق افتاد
تحریم هواوی اما صرفا مشتریان هواوی در بیرون از چین را به حیث نرم‌افزاری ذیل تاثیر قرار خواهد بخشید ; زیرا دولت چین نسبتاً هر چیزی را که به گوگل رابطه داراست , غربال نموده است .

 

به همین بهانه هواوی در گوشی‌هایی که بازار چین عرضه می‌نماید یک ورژن از اندروید را به کار میگیرد که از سرویس ها هواوی , به‌روزرسانی‌های امنیتی و چه بسا دکان اپلیکیشن‌های خویش هواوی استفاده می نمایند .

 

امر تحریم هواوی همینطور هرگونه همکاری دیگر شرکت‌های آمریکایی مثل اینتل , ان‌ویدیا ( Nvidia ) و کوالکام ( Qualcomm ) را با هواوی منع خواهد کرد .

 

هواوی من جمله کم شرکت‌هایی است که سی‌پی‌یو یا به‌طور دقیق SOCهای منحصربه‌فرد خود را برای به کارگیری در گوشی‌ها و تبلت‌های خود می‌سازد و به عنوان مثال نیازی به کمپانی کوالکام ندارد ; البته در دیگر قطعاتی که احتمالا خودش نتواند بسازد دیگر نمی‌تواند سراغ موبایل برود .

 

Huawei Matebook pro
از آن‌سو هواوی اخیرا آغاز به تولید لپ‌تاپ‌های ویندوزی نیز کرده است . سی‌پی‌یو‌های روی لپ‌تاپ‌ها تقریباً همه‌شان یا این که وابسته به اینتل میباشند یا این که AMD . همه‌شان هم از کارت‌های گرافیکی هم پا سی‌پی‌یو ( Intel integrated graphics ) , ان‌ویدیا و AMD به کارگیری مینمایند .

 

با تحریم هواوی دیگر هیچ‌کدام از این تولیدکنندگان دراختیار هواوی نخواهند بود . از آن‌سو هواوی در لپ‌تاپ‌های خود دیگر نمی‌تواند از سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت استفاده کند .

 

همه‌ این‌ها به این معنی که بازار لپ‌تاپ‌های هواوی احتمال دارد به‌طور بی نقص از بین خواهد رفت و تلاش هواوی برای ساخت نسخه لینوکس مخصوص خود هم بی‌اثر خواهد شد .

 

جواب هواوی به تحریم‌ها چه بود؟
در جواب به تحریم‌های ایالات متحده , هواوی نیز اعلام کرده است به‌اندازه به کارگیری سه ماه خویش قطعه در انبارهایش دارااست . چون از قبلی پیش‌بینی میکرد که چنین اتفاقی رخ دهد .

 

این سه ماه به هواوی مجال خواهد بخشید که بتواند تامین‌کنندگان دیگری برای قطعات موردنیاز خود بیابد . البته مشخصا نمی‌تواند تامین‌کننده دیگری برای قطعات لپ‌تاپ‌ها بیابد و در سود این بخش هواوی به طور کامل از دربین خواهد رفت .

 

از آن‌سو علی‌رغم تجربه هواوی در چین برای توسعه فروشگاه‌ نرم افزار , خدمات امنیتی و دیگر سرویس ها واجب در اندروید , بعید است که هواوی بتواند یوزرها بیرون از چین را به استعمال از این سرویس‌ها راضی نماید ; چون همان‌طور که گفتیم چنین چیزی یک اکوسیستم از کاربر و توسعه‌دهنده تولید می نماید که هر چه تعدادی یک عدد عمده باشد , تعداد دیگری هم ارتقا می یابد .

 

Huawei Honor 10
احتمال دارد تولید یک دکان اپلیکیشنی که عملا اپلیکیشن‌هایی گوگل پلی را اسکن نماید و برای مثال نرم افزار بفروشد , بتواند کاری را از پیش پیروزشود ; ولی همین هم یک نقص‌ دارد .

 

اپلیکیشن‌ها بر طبق استانداردها و معیارهای گوگل که در هر به‌روزرسانی خدمات دکان پلی روی تلفن همراه نصب می شوند , کار میکند . در‌صورتی‌که همین به‌روزرسانی‌ها را هواوی بخواهد انجام دهد , معین نمی باشد چقدر از آنان با به‌روزرسانی‌های خود گوگل سازگار باشند .

 

وقتی خدمات گوگل در دسترس نباشد
بعضی از اپلیکیشن‌ها از سرویس ها گوگل برای کار کردن به کارگیری میکنند . خدماتی مثل سیستم‌های پرداخت گوگل , مکان‌یابی و بازی‌های گوگل پلی . هم اکنون چنانچه نرم افزار اندرویدی که روی گوشی‌های فارغ از سرویس ها گوگل هواوی نصب‌شده است , برای اجرا دنبال این سرویس ها بگردد و آن‌ها را پیدا نکند , مشخصا دیگر کار نخواهد کرد
Back to top
Back to top